Праявіўшы волю да перамогі, «Дынама-Маладзечна» разграміла «Брэст» у матчы Экстралігі

Яшчэ нядаўна «Брэст», здавалася, безнадзейна адставаў ад «Дынама-Маладзечна» у турнірнай табліцы чэмпіянату краіны па хакеі. Але, выйграўшы два матчы запар, «заходнікі» апынуліся усяго ў двух ачках ад «зуброў», якія пацярпелі чатыры паразы ў пяці турах. І каго, скажыце, лічыць фаварытам у гэтым супрацьстаянні?

Ва ўсякім разе, на 3-й хвіліне падумалася, што ўжо дакладна не гаспадароў лёду. Госці адкрылі лік: камбінацыя ў іх атрымалася добрая, але, будзем шчырыя, і дынамаўцы дапусцілі памылкі. Ну, а Качан ўвайшоў у гісторыю матчу, стаўшы ўладальніцай першага ў ім шайбы. Але жыццё навучыла мяне не рабіць паспешлівых высноў. Маладзечанцы наладзілі такую ​​карусель ў брэсцкіх варот, што іх сапернікі і апамятацца не паспелі, як атрымалі тры галы. Спачатку, на 7-й хвіліне, Грынь выкарыстаўшы большасць. А затым Пышкайла і Аношка на працягу 50 (!) Секунд давялі перавагу сваёй каманды да трохразовага. Усё ж такі фаварыт?

Гэты статус гаспадары працягнулі пацвярджаць і пасля адпачынку, на 30-й хвіліне закінуўшы ў чацвёрты раз. Не абышлося без дапамогі Чуючы, які аддаў перадачу Каракулько. А затым яны памяняліся ролямі. Лёс матчу, па сутнасці, была вырашана. Але маладзечанцы і ў трэцім перыядзе не збавілі абароты і давялі справу да разгрому. Тры з васьмі шайбаў апынуліся на рахунку Грыня.

ЧЕМПIЯНАТ БЕЛАРУСИ

ДЫНАМА-МАЛАДЗЕЧНА - БРЭСТ - 8: 1 (3: 1, 2: 0, 3: 0)

МАЛАДЗЕЧНА. 22 верасня. Лядовы палац.

ДЫНАМА-МАЛАДЗЕЧНА: Карнавухаў (Капскі); Клещик - Суркоў, Пышкайло - Крыловіч - Капыцін; Сядоў - Бажко, Каракулько - Ігнаценка - Слыш; Касінскі - Зозон, Аношка - Мохарев - Грынь; Летаў - Міхалюк - Апанасюк.

Шайбы: 0: 1 - 02:13 Качан (Петручик, Валошын). 1: 1 - 06:22 Грынь (Капыцін, ГБ). 2: 1 - 16:06 Пышкайло (Крыловіч, Капыцін). 3: 1 - 16:57 Аношка (Клещик). 4: 1 - 29:59 Каракулько (Слыш). 5: 1 - 38:38 Слыш (Ігнаценка, Каракулько, ГБ). 6: 1 - 42:38 Пышкайло (Капыцін, Зозон). 7: 1 - 54:18 Грынь (Каракулько, Ігнаценка). 8: 1 - 58:07 Грынь (Каракулько, Касінскі).